Sorbenty - zastosowanie sorbentów

Wersja do druku Poleć znajomemu

Sorbenty uniwersalne to wszelkie zakłady pracy, gdzie występują urządzenia, gdyz potencjalnie z każdego z nich może wydobywać się olej i różnego rodzaju płyny. Najczęściej podczas remontów maszyn dochodzi do rozlania oleju, czy też, dajmy na to płynów chłodzących i tym podobnych historii.

sorbenty chemiczne, olejowe i kolejoweSorbenty stosujemy tam, gdzie chcemy pozbyć się wszelkich substancji płynnych.

Sorbenty olejowe- stosujemy tam, gdzie chcemy ażeby wchłonięte zostały tylko substancje olejowe i ropopochodne a nie woda. Czyli różnego rodzaju zbiorniki wodne (tutaj potencjalni klienci to straż pożarna, ale również właściciele zatok i przystani dla jachtów, motorówek). Klientami są również zakłady produkcyjne tak jak w przypadku sorbentów uniwersalnych ale tutaj klienci którzy nie chcą ażeby ich sorbent chłonął wodę, np. na mokrej nawierzchni. Wiele firm z branży motoryzacyjnej używa właśnie sorbenty olejowe (stacje diagnostyki samochodowej, auto-serwisy -  sorbenty nasze nie chłoną błota, śniegu pozostawionego przez koła samochodu).

Sorbenty chemiczne - stosowane są w laboratoriach, szpitalach, przychodniach, firmach chemicznych.

Również sorbenty chemiczne mogą mieć świetne zastosowanie wśród małych, nawet jednoosobowych firm remontowo- budowlanych, podczas wykonywania np. robót malowania. Sorbent może wówczas służyć jako podkładka nieprzemakalna pod wiadro czy puszkęz farbą czy też rozpuszczalnikiem

A dlaczego nie folia? Niby tańsza ale sorbent ma szersze zastosowanie i jest praktyczniejszy. Np. rozpuszczalnik może rozpuścić folię (sorbent przyjmuje nawet kwas siarkowy 98% !!!) a po drugie- sorbent wchłonie każdą substancję ciekłą a folia nie wchłania.

Sorbent torowy - jest to sorbent bardzo gruby, podgumowany, odporny. Jego szerokość  jest wpasowana w rozstaw szyn kolejowych. Używany podczas remontu taborów kolejowych.

Mata komunikacyjna - produkt w rolce. Wyprodukowana z kawałków bedących pozostałością po produkcji innych sorbentów. Świetnie sprawdza się w firmach jako warstwa ochronna i amortyzująca oraz antypoślizgowa wzdłuz ścieżek komunikacyjnych.

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter