Każdy, kto zetknął się z problemami budowania niezależnie od tego, czy budował domek, lotnisko, garaż, basen, oczyszczalnię ścieków, most, drogę lub tamę wie, że jednym z najtrudniejszych problemów, które musiał pokonać, jest hydroizolacja - zabezpieczenie tych budowli przed destrukcyjnym działaniem wody atakującej z różnych stron.
Hydroizolacja w tradycyjnych metodach zabezpieczenia budowli (najczęściej w postaci prób odcięcia kontaktu z wodą) konstruktorzy stosują: drenowanie (odprowadzanie napierającej wody), izolacje pionowe, izolacje poziome - a wszystko to, by zabezpieczyć budowle przez wilgocią. Jednak z biegiem czasu izolacje te przestają być skuteczne. Nagle stwierdzamy, że mamy wilgoć w piwnicach, że fundamenty są popękane i przeciekają. że taras nie jest szczelny i tak dalej i tak dalej.
Ten problem ma swój początek w tym, że ceramiczne materiały budowlane (beton, cegła, pustaki i różne inne materiały konstrukcyjne) mają strukturę porowatą, a dodatkowo w ich wnętrzach znajdują się cieniutkie kanaliki zwane kapilarami. Przez te właśnie pory i kapilary, siłami oddziaływania międzycząsteczkowego, ciśnienia hydrostatycznego oraz siłami napięcia powierzchniowego woda przedostaje się do wnętrza budowli. Wystarczy tylko niewielkie uszkodzenie tradycyjnych powłok izolacyjnych, by woda korzystając z tego uszkodzenia, znalazła sobie otwartą drogę do wnętrza.
Wszędzie tam, gdzie działanie wody wpłynęło destrukcyjnie na strukturę betonowych i innych mineralnych elementów budowli, takich jak fundamenty budynków (szczególnie zabytkowych), ściany działowe, ściany zbiorników, ściany oczyszczalni ścieków, przyczółki mostowe itp. - produkty KALMATRON, KALMATRON-ECONOM są dobrym wyborem.
Produkty z tej grupy możemy zastosować między innymi w:
- Budownictwie ogólnym: fundamenty, budowle mieszkaniowe, domki, garaże, tarasy, piwnice,
- Budownictwie hydrotechnicznym: zakłady uzdatniania wody, kanały irygacyjne, wały przeciwpowodziowe, zapory, jazy, zbiorniki wody instalacje wodociągowe
- Budownictwie komunikacyjnym: drogi betonowe, lotniska, mosty, wiadukty, estakady, kładki dla pieszych,
- Budownictwie podziemnym: tunele, zbiorniki, studzienki kanalizacyjne, schrony, bunkry,
- Budownictwie przemysłowym: elektrownie, ciepłownie, zbiorniki przeciwpożarowe, fundamenty hal, szyby windowe, oczyszczalnie ścieków, silosy, konstrukcje wielkiego pieca, chłodnie kominowe,
- Renowacja obiektów zabytkowych.