do czyszczenia elewacji z zabrudzeń komunikacyjno-atmosferycznych Produkt przeznaczony do czyszczenia elewacji oraz innych powierzchni z bieżących zabrudzeń komunikacyjno-atmosferycznych, w tym również do usuwania zielonego nalotu porostów organicznych, zabrudzeń sadzą i olejem o średnim stopniu intensywności. Podstawowe cechySytuacje stosowaniaMoże być używany zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, na wszystkich typach powierzchni chłonnych, jak np.: tynki, beton, kamienie naturalne, ceramika, itp. oraz na materiałach gładkich, jak metale, tworzywa itp. | |
Kod QR produktu | |
www.technologie-przemyslowe.com/BPS_7315-3-206061-77_102.html
Kupując ten produkt od nas, otrzymasz dodatkowe korzyści:
- kompetentną pomoc podczas doboru rozwiązań, technologii i produktów
- hurtową cenę przy większym zakupie
- szybką dostawę dzięki sieci 21 lokalnych magazynów
- pomoc przy przygotowaniu oferty przetargowej i wsparcie podczas realizacji inwestycji
- gwarancję udanej współpracy z rzetelnym i uczciwym partnerem
Środek stosuje się w koncentracie, ale może być rozcieńczony wodą (1 do 3/5) przy usuwaniu lekkich zabrudzeń. W procesie czyszczenia i renowacji elewacji współpracuje z innymi środkami z grup TCS, BPS, AGS, a szczególnie z TCS Reno 12, TCS Reno 14, BPS 7105, BPS 7300, BPS 7315, BPS 7718.
CZYSZCZENIE ELEWACJI Z BIEŻĄCYCH ZABRUDZEŃ I POROSTÓW ORGANICZNYCH
APLIKACJA – produkt do usunięcia zabrudzeń komunikacyjno-atmosferycznych oraz porostów organicznych należy użyć BPS 7103 w koncentracie. Przed naniesieniem, powierzchnię trzeba lekko zwilżyć zimną wodą, a następnie nałożyć środek przy użyciu szerokiego pędzla lub wałka. Aplikacja natryskowa jest możliwa za pomocą agregatu do gęstych powłok ze względu na zagęszczoną, lepką konsystencję produktu.
ZASADA DZIAŁANIA - zadaniem BPS 7103 jest rozmiękczenie zabrudzeń i w tym celu, środek musi być pozostawiony na powierzchni zwykle przez ok. 20-30 min., a w niektórych przypadkach nawet do 2 godzin. W tym czasie należy zadbać, aby preparat nie wyschnął, dlatego w razie potrzeby można go lekko zwilżyć wodą (atomizerem) lub nanieść ponownie.
Czas reakcji z zabrudzeniami jest uzależniony od ich rodzaju i intensywności ale również od temperatury otoczenia, w myśl zasady „chemia lubi ciepło” - co w praktyce oznacza, że:
- im cieplej, tym szybciej następuje oczekiwany efekt,
- im chłodniej, tym proces ten jest znacznie wydłużony.
Uwaga! - należy pamiętać, że czas kontaktu z delikatnymi materiałami jak np. tynki, powinien być ograniczony do niezbędnego minimum, gdyż zbyt długie oddziaływanie może naruszyć, tj. rozjaśnić / przebarwić pigmenty tynku!
Aby określić optymalny moment na zmywanie zabrudzeń, należy wykonać próbne testy czyszczenia.
ZMYWANIE ZABRUDZEŃ – do usuwania zabrudzeń należy użyć myjki ciśnieniowej, najlepiej z ciepłą wodą o temp. do 60°C (może być zimna) dostosowując jej ciśnienie do odporności mechanicznej powierzchni, tj. ok. 70 bar na tynkach lub ok. 100 bar+ na elewacjach kamiennych.
Uwaga! - przy zmywaniu zabrudzeń pod ciśnieniem z pionowych powierzchni, należy w miarę możliwości wykonać to „od dołu do góry”, co zapewnia jednolity efekt czyszczenia, ponieważ typowy sposób „z góry na dół” powoduje przerwanie reakcji chemicznej w dolnych partiach powierzchni wskutek spływającej wody i może być przyczyną nierównomiernego efektu czyszczenia. Na koniec, należy wypłukać resztki chemii standardowo „z góry na dół”.
W razie potrzeby, aplikację i zmywanie powtórzyć na całej powierzchni lub tylko miejscowo, a w przypadku braku rezultatu użyć mocniejszego preparatu np. BPS 7105 lub TCS Reno 14 (szczegóły w instrukcjach technicznych).
NEUTRALIZACJA POWIERZCHNI – resztki BPS 7103 oraz innych środków wysoko zasadowych (pH 13 i 14) użytych do czyszczenia, powinny zostać starannie wypłukane z powierzchni, aż do uzyskania jej neutralnego pH.
Neutralizacja ma istotne znaczenie, gdy po czyszczeniu elewacja będzie zabezpieczana przed graffiti, porostami, malowana lub hydrofobizowana, ponieważ niestaranne wymycie chemii o wysokim odczynie, może powodować niepożądane reakcje z w/w powłokami. W celu osiągnięcia
neutralnego pH, zamiast dokładnego płukania można użyć środka neutralizującego powierzchnię BPS 7315.
ZUŻYCIE – przybliżone wartości
• 0,10 litra/m² na 1 aplikację przy stosowaniu koncentratu
• 0,02 litra/m² na 1 aplikację roztworu z wodą w stosunku 1 do 3
• 0,01 litra/m² na 1 aplikację roztworu z wodą w stosunku 1 do 5
W różnych przypadkach zużycie może być mniejsze lub większe.
DANE TECHNICZNE
• Postać: półpłynna, lepka ciecz
• pH = 13
• Zapach: słaby
PRZECHOWYWANIE i TRWAŁOŚĆ
Przechowywać w temperaturze dodatniej od 4 - 25°C, w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu, chroniąc przed nadmiernym nagrzaniem! Trwałość użytkowa 24 m-ce.
ŚRODKI OCHRONY BHP
Używać standardowej odzież ochronnej, w tym podczas nanoszenia środka okularów i rękawic nitrylowych, a przy spłukiwaniu pod ciśnieniem osłony oczu i twarzy np. przyłbicy
Cena brutto:
75,62 PLNInni kupowali
TCS Reno12 - płyn
Płyn TCS Reno12 stosowany jest do usuwania lekkich zabrudzeń:&nbs...
BPS 7315
TCS Reno14 - półpłynny
Płyn TCS Reno14 stosowany jest do usuwania trudnych zab...
TCS Chewing Gum Remover
Środek do usuwania gumy do żucia.
PT DEGREASER
Kwaśny preparat do ręcznego i mechanicznego mycia silnie zabrudzo...
BPS 7111 - płyn
Środek BPS 7111 stosowany jest do usuwania mchów...
BPS 7105 - półpłynny
Środek BPS 7105 stosowany jest do czyszczenia elewacji ...
AGS 27
AGS 27 jest środkiem przeznaczonym do wstępnego usuwania graffiti...
BPS 7425
Środek do usuwania oleju z kostki brukowej BPS 7425 płyn jest pre...
AGS 60
AGS 60 służy do usuwania resztek graffiti tzw "cieni&q...
AGS 5SR płyn
AGS 5SR płyn służy do usuwania graffiti wykonanych farbą w a...